Pojišťovna Travelers zveřejnila hospodářské výsledky

Pojišťovna Travelers dnes zveřejnila své finanční výsledky za čtvrté čtvrtletí a celý finanční rok 2020. Proč mít v portfoliu hodnotové akcie, mezi které může patřit i pojišťovna, jsme již rozebírali v této analýze:

Americké banky kandidátem na výherce letošní rotace zisků (ppassetmanagement.cz)

Pojišťovna Travelers pozitivně překvapila akcionáře.

Přestože byl rok 2020 značně chaotický, pojišťovna reportovala růst výnosů o 2 % v celkové výši 29,7 miliard dolarů. Mimo jiné se společnosti povedlo o procento snížit zadlužení na úroveň 20,7 % vůči celkovému kapitálu. Z dlouhodobého hlediska velice pozitivně hodnotíme nárůst provozního cash flow o 97 % na 6,5 miliardy dolarů z průměru mezi lety 2011-2015.

Další dobrou zprávou je tempo růstu čistého zisku na akcii. Ten meziročně vzrostl o 9 % na úroveň 10,48 dolarů. Ve srovnání s tempem růstu výnosů, které bylo 2 %, je patrné efektivní využívání kapitálu. Ten byl použit na zpětný dokup akcií v celkové výši 672 milionů dolarů za rok 2020.

Pojišťovna Travelers překonává výkonností ostatní

Během loňského poklesu došlo k výrazným poklesům na kapitálových trzích v průběhu března. Výprodeje se dotkly většiny akcií. Zatímco index S&P 500 klesl přibližně o 33 %, pojišťovnický trh klesl mnohem hlouběji. ETF iShares US Insurance, do kterého spadá každá významnější pojišťovna obchodovaná v USA, kleslo v březnu o více jak 42 % vůči začátku roku 2020. Obdobný pokles zaznamenaly také akcie společnosti Travelers.

Zatímco akcie pojišťovny Travelers se vrátily na předpandemické ceny již na přelomu letošního roku, ETF segmentu pojišťoven se stále obchodují na úrovních o 1,6 % a 2,5 % níže než na začátku roku 2020. Paradoxně Travelers jsou čtvrtou největší pozicí v ETF iShares US Insurance.

Pojišťovna Travelers - vývoj ceny akcie
Vývoj Travelers, S&P500 a ETF pojišťovnického segmentu. Zdroj: TradingView.

Hodinu před otevřením trhů se akcie obchodují v premarket o 2,13 % výše, než byla včerejší cena.

Čestmír Riesenfeld
Hedge Fund Analyst
PP Asset Management, a.s.

Reference

BlackRock (2021). iShares U.S. Insurance ETF | IAK (blackrock.com).
Investing (2021). Travelers Cos Stock Price (TRV) – Investing.com.
Thousand Logos (2020). Travelers logo and symbol, meaning, history, PNG (1000logos.net).
TradingView (2021). Vývoj TRV, IAK, KBWP a S&P500. https://www.tradingview.com/x/uSH1rhx7/.
Travelers (2021). Fourth Quarter 2020 Results. 4Q20-Webcast-FINAL.pdf (q4cdn.com).

Kontakt

Napište nám

    Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.