Názor odborné veřejnosti – Hodnotové a růstové akcie

Prague Finance Institute se ptal našeho hlavního analytika na vývoj ukazatele, který dává do poměru růstové a hodnotové akcie. Jeho odpověď a překlad naleznete v tomto příspěvku.

PFI - Hodnotové vs. růstové akcie
Zdroj: Prague Finance Institute. PFI LEADERS´ VOICE BI-WEEKLY. 28.4.2021

Dle mého názoru nadvýkon růstových akcií je způsoben dlouhotrvajícími expanzivními politikami centrálních bank Fed a ECB. Většina profesionálů používá oceňovací modely založené na diskontovaném budoucím cash flow pro určení hodnoty akcií a ve světě nízkých úrokových (a diskontních) sazeb růstové akcie vycházejí investičně zajímavěji než hodnotové investice.
Druhým důvodem pro nadvýkon hodnotových akcií je obrovské množství retailových investorů na finančních trzích. Podíl retailových investorů je momentálně nejvyšší v tomto století. Jsem názoru, že tyto přicházející peníze jsou většinou investovány do známých značek, které se řadí mezi růstové akcie.
Myslím si, že expanzivní monetární politiky Fed a ECB bude pokračovat nejméně další dva roky. Retailový investoři budou mít snadný přístup na akciový trh díky fintech aplikacím jako je Revolut nebo Robinhood. Proto vidím další prostor pro budoucí nadvýkon rostoucích akcií bez fundamentálních základů.

Čestmír Riesenfeld
Head of Analysts
PP Asset Management, a.s.

Celé vydání PFI LEADERS´ VOICE zde:
https://www.linkedin.com/posts/prague-finance-institute_pfi-leaders-voice-bi-weekly-activity-6793069439181963264-VKo1.

P.S.: V našem fondu věříme i hodnotovým akciím, které nám dopomohly k rekordnímu kvartálnímu zhodnocení. Více zde:
Bankovní sektor – ohlédnutí za naší lednovou analýzou (ppassetmanagement.cz).

Kontakt

Napište nám

    Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.