Banka Morgan Stanley vyhlásila výsledky hospodaření

Dnes banka Morgan Stanley zveřejnila své hospodářské výsledky za čtvrté čtvrtletí. Ta uzavírá náš přehled amerického bankovního sektoru, který jsme více analyzovali v našem předešlém článku:

Americké banky kandidátem na výherce letošní rotace zisků (ppassetmanagement.cz)

Banka Morgan Stanley předčila očekávání

Za čtvrté čtvrtletí banka Morgan Stanley zvýšila své výnosy na 13,64 miliard dolarů, čímž předčila očekávání trhu o 19 %. V zisku na akcii banka předčila očekávání trhu o téměř 40 %, když reportovala zisk na akcii ve výši 1,81 dolaru (očekávání bylo 1,3 dolaru zisku na akcii).

Za rok 2020 bance vzrostly výnosy o 16 % na úroveň 48,2 miliard dolarů. Zisk na akcii meziročně vzrostl o více jak 24 % na 6,46 dolarů. Pozitivně hodnotíme vyšší tempo růstu zisku na akcii než nárůstu výnosů, které naznačuje vyšší efektivitu hospodaření banky. Ta se projevila i v růstu ukazatele rentability vlastního kapitálu (ROE) z 11,7 % na 13,1 % během roku 2020.

Největší podíl na výnosech měla divize Institutional Securities ve výši téměř 54 %. Ta se zaměřuje na investiční bankovnictví, trading a finanční služby pro korporace, vládní organizace či finanční instituce. Právě této divizi za loňský rok rostly výnosy o 27 %, což se výrazně projevilo na hospodaření celé banky.

Během loňského roku po propadech na kapitálových trzích v březnu začala cena akcií banky růst a již v červenci se poprvé dostala nad úroveň, na které byla před propuknutím pandemie. Nakonec za loňský rok akcie Morgan Stanley posílily o téměř 46 %. Na dnešní vyhlášení hospodářských výsledků trh reagoval růstem ceny o 1,81 % vůči včerejší zavírací ceně.

Naše názory na výsledky hospodaření bank JPMorgan Chase, Wells Fargo, Goldman Sachs a Bank of America naleznete zde:

Banka JPMorgan Chase a Wells Fargo vyhlásily výsledky (ppassetmanagement.cz)

Banka Goldman Sachs a Bank of America vyhlásily výsledky (ppassetmanagement.cz)

Čestmír Riesenfeld
Hedge Fund Analyst
PP Asset Management, a.s.

Reference

Investing (2021). Morgan Stanley Stock Price (MS) – Investing.com.
Morgan Stanley (2021). Morgan Stanley Fourth Quarter and Full Year 2020 Earning Results. Microsoft Word – 4Q20 MS Earnings Release_MSWEB.docx (morganstanley.com).
Thousand Logos (2020). Morgan Stanley Logo | evolution history and meaning (1000logos.net).
TradingView (2021). S&P 500 Index.  https://www.tradingview.com/x/h8JhOqUQ/.

Kontakt

Napište nám

    Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.