Banka JPMorgan Chase a Wells Fargo vyhlásily výsledky

Dnešní den ve Spojených státech zveřejnily výsledky banka JPMorgan Chase a Wells Fargo. O našem pohledu na americký bankovní sektor jsme informovali ve včerejším příspěvku – Americké banky kandidátem na výherce letošní rotace zisků (ppassetmanagement.cz).

Banka JPMorgan Chase

Banka JPMorgan Chase pozitivně překvapila na stránce příjmů i zisků. Celkem za čtvrté čtvrtletí vygenerovala výnosy ve výši 29,22 miliard dolarů, což je téměř o 3 % více, než analytici očekávali. Velice pozitivně banka překvapila v zisku na akcii (EPS). Zatímco předpoklad byl 2,56 dolarů na akcii, JPMorgan Chase nakonec čtvrté čtvrtletí uzavřel se ziskem 3,79 dolarů na akcii, což je o 48 % více.

Banka Wells Fargo

Banka Wells Fargo za rok 2020 klesla o 37 %, zatímco index S&P 500 rostl téměř o 17 %. Právě v roce 2021 by se akcie této banky mohla vracet do předkovidových cen, obzvlášť pokud by býčí trend byl podpořen fundamenty. Výsledky za čtvrté čtvrtletí pozitivně překvapily především ve výši zisku na akcii. Ten byl 0,7 dolaru, což je 20 % více, než analytici očekávali. Celkové výnosy dosahovaly výše 17,93 miliard dolarů, což bylo jen mírně pod odhadem trhu. Velice pozitivně hodnotíme snížení podílu úvěrů s odloženými splátkami, který je momentálně pouze ve výši 3 %, zatímco ve třetím čtvrtletí byl 5 % a ve druhém dokonce 10 %.

Slušné ziskovosti dosáhl segment osobního bankovnictví a úvěrů, kterému sice klesly celkové výnosy mezikvartálně, ale došlo k výraznému růstu zisků. To je pozitivní zpráva především z důvodu zásadního významu tohoto segmentu pro banku, protože na celkových výnosech má podíl 48 % a ziscích banky 45 %.

Nicméně po zveřejnění výsledků trh reagoval na výsledky negativně a při otevření americké burzy akcie Wells Fargo začínaly obchodní seanci s 5% ztrátou k závěrečné ceně z předešlého dne.

Banka Wells Fargo - vývoj ceny akcie
Vývoj ceny akcie Wells Fargo. Zdroj: TradingView.com

Čestmír Riesenfeld
Hedge Fund Analyst
PP Asset Management, a.s.

Reference

New York Post (2020). Wells Fargo third major bank to end Arctic oil investment (nypost.com).
Reuters (2021). JPMorgan profit jumps on trading, investment banking strength By Reuters (investing.com).
Reuters (2021). Wells Fargo&Co Earnings Beat, Revenue Misses In Q4 By Investing.com.
TradingView (2021). Wells Fargo Chart. https://www.tradingview.com/x/ttpKSjEY/.
Wells Fargo (2021). 4Q20 Financial Results (wellsfargomedia.com)

Kontakt

Napište nám

    Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.